Само Ицо и Емо са вкарвали на Испания за близо 100 години
България има единствено два маркирани гола в мрежата на Испания за над 90 години. Довечера излизаме против " Ла Роха " в международна подготовка във Валядолид.
Христо Стоичков се разписа против иберийците от дузпа, отсъдена за нарушаване против Емил Костадинов на европейските финали в Англия през 1996 година Тогава завършихме 1:1 с момчетата на Хавиер Клементе, като италианските съдии анулираха превъзходен гол на Камата поради несъществуваща засада.
Коща пък порази задачата в Ланс след две години, когато именитото крило на ЦСКА и Порто осъществя последния български гол на международно състезание. Испания ни отнесе с 1:6 на френска територия, само че също отпадна от битката за сметка на Парагвай.
Първият ни мач с " Ла Роха " датира от пролетта на 1933 година - злополука с 0:13 в Мадрид, което е най-голямото проваляне в историята на националния тим.
ФИЛИП ДРУМЧЕВ, специфичен делегат на Sportal.bg във Валядолид
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




