Служители от ГДНП и областната дирекция в Стара Загора са

...
Служители от ГДНП и областната дирекция в Стара Загора са
Коментари Харесай

Възрастни хора, живели при тежки условия, са изведени от два обекта в старозагорското село Ягода

Служители от ГДНП и регионалната дирекция в Стара Загора са оказали подпомагане на способените държавни структури, направили инспекцията през вчерашния ден в два обекта, предлагащи стаи чартърен на възрастни хора в село Ягода.

Полицейските екипи са подкрепили работата на Министерството на труда и обществената политика, Министерството на правораздаването, Агенцията за качество на обществените услуги,  Изпълнителна организация „ Медицински контрол “, Районната прокуратура в Стара Загора и Национална агенция за приходите.
В  стаите чартърен проверяващите са разкрили „ стаи за мъчения “, в които възрастни хора са държани вързани, упоявани, с отнети персонални документи и без телефони. Събрани са данни, че те са заплащали за настаняването си по към 1000 лв. на месец. От първия обект са изведени 19 индивида, а от втория – 56. Оказана е здравна помощ на нуждаещите се, част от тях са настанени в болнични заведения, а други – в обществени структури. Задържани са петима души, съпричастни към случая. В Районната прокуратура се води досъдебно произвеждане по няколко текста от Наказателен кодекс.
Данните от инспекцията бяха показани през днешния ден на брифинг в постройката на ОДМВР Стара Загора с присъединяване на  министъра на правораздаването Георги Георгиев, заместник-министъра на труда и обществената политика Иван Кръстев и шефът на ОДМВР-Стара Загора старши комисар Красимир Христов.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР