Задържаха сериен крадец при опит да разбие детски атракцион в София
Служители на Министерство на вътрешните работи арестуваха 62-годишен рецидивист от Перник, до момента в който се опитвал да разреже с ъглошлайф монетника на детска електрическа въртележка в столичния парк " Възраждане ". За спецакцията оповестяват публично от Главна дирекция " Национална полиция ".
До задържането се е стигнало след огромна съгласуваност сред няколко регионални дирекции. " Под управлението на Групово дело „ Национална полиция “, полицейските дейности са извършени взаимно с регионалните дирекции в Плевен, Велико Търново, Перник и Столична дирекция на вътрешните работи ", осведомят от проверяващия екип.
Служителите на бранш " Престъпления срещу собствеността " в ГДНП са тръгнали по петите на мъжа след добита оперативна информация за поредност от идентични удари в разнообразни градове. Вчера те са съумели да локализират в София автомобила, с който крадецът се е придвижвал при своите гастроли.
Развръзката е настъпила през миналата нощ, когато мъжът е направил следващия си опит за щурм. " Тази нощ 62-годишният мъж от Перник е засечен да паркира наоколо до парк „ Възраждане “ в София и благодарение на флекс се е опитал да взломи следващия монетник на атракцион – електрическа въртележка ", допълват от полицията.
Органите на реда са реагирали стремително, с цел да не позволен довършването на закононарушението. Мъжът, който е престъпно проявен и към този момент осъждан за обири, е арестуван на място. Последвал е оглед на местопроизшествието, както и претършуване на персоналния му автомобил, откъдето са конфискувани движимости и предмети, основни за следствието.
По случая е формирано досъдебно произвеждане. Софийската районна прокуратура към този момент е привлякла 62-годишния перничанин като обвинен, като мярката му за неотклонение е удължена до 72 часа.
Работата на проверяващите продължава, с цел да се потвърди изрично съпричастността на арестувания към останалите разрушени монетници на атракциони из страната, написа dunavmost.com.
До задържането се е стигнало след огромна съгласуваност сред няколко регионални дирекции. " Под управлението на Групово дело „ Национална полиция “, полицейските дейности са извършени взаимно с регионалните дирекции в Плевен, Велико Търново, Перник и Столична дирекция на вътрешните работи ", осведомят от проверяващия екип.
Служителите на бранш " Престъпления срещу собствеността " в ГДНП са тръгнали по петите на мъжа след добита оперативна информация за поредност от идентични удари в разнообразни градове. Вчера те са съумели да локализират в София автомобила, с който крадецът се е придвижвал при своите гастроли.
Развръзката е настъпила през миналата нощ, когато мъжът е направил следващия си опит за щурм. " Тази нощ 62-годишният мъж от Перник е засечен да паркира наоколо до парк „ Възраждане “ в София и благодарение на флекс се е опитал да взломи следващия монетник на атракцион – електрическа въртележка ", допълват от полицията.
Органите на реда са реагирали стремително, с цел да не позволен довършването на закононарушението. Мъжът, който е престъпно проявен и към този момент осъждан за обири, е арестуван на място. Последвал е оглед на местопроизшествието, както и претършуване на персоналния му автомобил, откъдето са конфискувани движимости и предмети, основни за следствието.
По случая е формирано досъдебно произвеждане. Софийската районна прокуратура към този момент е привлякла 62-годишния перничанин като обвинен, като мярката му за неотклонение е удължена до 72 часа.
Работата на проверяващите продължава, с цел да се потвърди изрично съпричастността на арестувания към останалите разрушени монетници на атракциони из страната, написа dunavmost.com.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




