Какво да знаем за оставката на Джо Кент като шеф на борбата с тероризма на Тръмп
Служителът по битката с тероризма на Съединени американски щати, който подаде оставка във вторник, беше корав покровител на президента Доналд Тръмп по време на провалянето му на изборите през 2020 година, протестите от 6 януари и годините на покровителство в консервативните медии и несполучливите кандидатури за Конгреса.
Но войната на Тръмп в Иран и неговият съюз с Израел против ислямските духовници, които ръководеха държавното управление на Техеран, бяха прекалено много за Джо Кент.
Подавайки оставка като шеф на Националния център за битка с тероризма на Съединени американски щати, Кент сподели, че Иран „ не съставлява непосредствена опасност за нашата нация “ и той увери, че „ започнахме тази война заради напън от Израел и неговото мощно американско лоби. “
45-годишен военен деец от специфичните сили с връзки с десни екстремисти, Кент беше считан за толкоз предан, колкото Тръмп може да има в върховен пост в държавното управление за битка с тероризма.
Ето какво би трябвало да знаете за Кент и неговото овакантяване на администрацията.
Прочетете целия текст »




