Служебното правителство е изкуствена конструкция, която липсва в почти всички

...
Служебното правителство е изкуствена конструкция, която липсва в почти всички
Коментари Харесай

Екатерина Михайлова: Служебното правителство създава напрежение

„ Служебното държавно управление е изкуствена структура, която липсва в съвсем всички конституции, употребени като основа за правенето на нашата. То е с предназначението да приготви предварителни парламентарни избори, само че това е държавно управление, което има всички пълномощия като постоянното, само че при него липсва опцията за надзор.
Единственият, който може да го управлява, е президентът... Институтът на служебното държавно управление основава напрежение, а не взема решение проблеми “.Това сподели пред БНР проф. Екатерина Михайлова, учител по конституционно право в Нов български университет, политик в годините на прехода.

Според нея най-важното за едни избори е да има страст, която да докара гласоподавателя до урните и то доста хора до урните, като по този начин купеният избор ще потъне.

По мотив митингите проф. Михайлова уточни, че са налице две права – това на напредване и това на заседание и митинги: „ И двете права могат да бъдат ограничавани… Според практиката на Европейския съд по правата на индивида се споделя, че правото на политическите права се употребява с висока поддръжка и в случай че усложнение за жителите съществува, то в пълномощията на органите, които вземат решение сходни въпроси, т.е., кметът би трябвало да предприеме дейности, които да облекчат обстановката. Имаме конкуренция на две права едно към друго… В нашата Конституция написа, че би трябвало да се съблюдава правилото на пропорция, т.е., да не се подхващат наказания към тези, които основават усложнения на други хора “.

„ Не считам, че Конституцията е остаряла, само че не значи, че в нея всичко е напълно. Привърженик съм на промени в елементи, по които са уредени въпросите. Стара моя позиция е тематиката за прокуратурата, там би трябвало да има промени, да се търси нова отчетност. Не съм последовател на напълно нова Конституция и привикване на Велико Народно заседание “, добави тя.

По мотив процедурата по импийчмънт проф. Михайлова разяснява, че „ това е много комплицирана и изисква високо болшинство от 2/3 от народните представители да поддържат такова искане Процедурата може да започва, само че се колебая, че ще завърши “, изясни тя.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР