Служебният вицепремиер Людмила Петкова обяви, че до 30 септември ще

...
Служебният вицепремиер Людмила Петкова обяви, че до 30 септември ще
Коментари Харесай

Кога дават следващо плащане по украинската помощ на земеделците

Служебният вицепремиер Людмила Петкова разгласи, че до 30 септември ще бъде направено идващото заплащане за земеделските производители, които търпят вреди поради последствията от войната на Русия против Украйна, оповестява БНР.

От парламентарната естрада тя съобщи, че през вчерашния ден е имало среща по тематиката, като и че сега текат инспекции.

По думите ѝ, сумата може да бъде набавена и без актуализация на бюджета.

Държавна фирма " Земеделие " удължава периода за заеми за пчеларите

" Първото заплащане на земеделските производители беше осъществено през месец май в размер на 330 милиона. Второто заплащане по съглашението е планувано да бъде изплатено до 30 септември тази година. В момента а се правят инспекции, защото условия за заплащането да се подкрепят земеделските производители, които фактически имат потребност от подпомагането. Т.е. аграрни производители, които са на загуба ", сподели Петкова.
Източник: pariteni.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР