Служебният кабинет провежда среща с представители на земеделския сектор. Двете

...
Служебният кабинет провежда среща с представители на земеделския сектор. Двете
Коментари Харесай

Държавата дава над 300 млн. лв. на ощетените земеделци

Служебният кабинет организира среща с представители на земеделския бранш. Двете страни разискват въпроси, свързани със бранша, като задачата е в разговор с браншовите организации държавното управление в незабавен порядък да откри решение на най-неотложните проблеми. 

На срещата са над 50 аграрни организации, а от страна на властта - служебният министър председател Главчев, служебният финансов министър Людмила Петкова и служебният министър на земеделието Георги Тахов.

В края на февруари, след редица митинги, държавното управление даде обещание да изплати до 22 април " украинската помощ " на българските земеделци, а те трябваше да подадат заявки до 9 април. Изплащането по този начин и не се случи. 

Новината от през днешния ден е, че парите към този момент са открити и помощта от страна ще бъде изплатена. Тя е на стойност над 300 млн. лева. 

Ще има и промени в Закона за подпомагането на земеделските производители. Предвижда се удължване до 31 декември 2026 година на схемата за погашение на държавната помощ.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР