Москва отговори на ЦРУ с клип за корупцията на Байдън в САЩ, зове недоволните да станат руски агенти
Службата за външно разузнаване кани на работа жители на Съединени американски щати, които не са удовлетворени от ситуацията в страната при режима на Байдън. За това оповестяват редица Телеграм канали и други източници, измежду които и този на известния американски водещ Тъкър Карлсън ( " Тъкър Карлсън на съветски " ) в мрежата " В Контакте ".
" Кога нашата Америка престана да бъде наша? ", питат създателите на клипа, който върви с глас зад кадър на съветски език с титри на британски.
Като дава образци с растащята безработица, наркоманите, незаконните имигранти и престъпността по улиците на американските градове, основателите на клипа питат: " Нима такава Америка ни завещаха бащите-основатели? "
" Нима ще позволим на нашите водачи да перат пари на хиляди километри от нас, доставяйки смъртоносно оръжие, което убива мирни поданици? Всеки снаряд, изстрелян в Украйна, е $ в джобовете на фамилията на Байдън. Милиарди долари изтичат от бюджета на моята страна в далечната Украйна, за която аз самият до неотдавна не бях чувал нищо ", продължава гласът зад кадър.
" Казват ми, че Русия би трябвало да бъде спряна непременно. Но аз бих предпочел да спра фамилията на Байдън. и зная по какъв начин да направя това. Вие можете да спрете войната тъкмо в този момент, като спрете демократите. Като прекратите достъпа на кръвожадните фанатици до бюджета. Да, това е просто необикновено. Да помагаш на Русия през днешния ден значи да попогнеш на Америка ", обобщава видеото.
Клипът на съветското разузнаване е очевиден отговор на публикуваното преди няколко дни филмче на Централното разследващо ръководство на Съединени американски щати (ЦРУ), с което американците се пробват да вербуват повече руснаци за шпиони. В него се приканва Москва да каже истината за своята система, цялостна с лъжливи подлизурковци (по мнението на американците).
През юли шефът на Централно разузнавателно управление на САЩ Уилям Бърнс сподели, че недоволството измежду някои руснаци от войната в Украйна дава рядката опция да се вербуват шпиони от тях и че Централно разузнавателно управление на САЩ не счита да пропуща момента.
Управлението популяризира в обществените мрежи видеоматериал на съветски език, озаглавен " Защо реализирах връзка с Централно разузнавателно управление на САЩ – поради себе си ". Той демонстрира човек, явно чиновник в съветската система, който гази през снега в град, който наподобява съветски.
" Настоявах пред всички, че е безскрупулно да се изкривява истината в отчетите, само че в йерархията се издигнаха тези, които правеха тъкмо това ", споделя на съветски гласът зад кадър.
" Преди имах вяра, че истината има някаква стойност ", продължава гласът, до момента в който видеото демонстрира по какъв начин артистът, играещ ролята на съветския чиновник, влиза в държавна постройка и минава под двуглавия орел на Русия.
" Хората към теб евентуално няма да желаят да чуят истината. Но ние желаеме ", споделя гласът във видеото, преди да обясни методите, по които човек може да откри контакт с Централно разузнавателно управление на САЩ, чието седалище е в Лангли, щата Вирджиния. " Почтеността се възнаграждава ", се чува още в материала на Централно разузнавателно управление на САЩ.
Както излиза наяве, в Москва също могат да снимат не по-малко безапелационни филмчета.
Превод и редакция: ни




