Службата за гражданство и имиграция на САЩ (USCIS) обяви нова

...
Службата за гражданство и имиграция на САЩ (USCIS) обяви нова
Коментари Харесай

САЩ затягат правилата за зелена карта

Службата за поданство и имиграция на Съединени американски щати (USCIS) разгласи нова политика, съгласно която множеството чужденци, които аплайват за зелена карта, ще би трябвало да изоставен Съединените щати и да подадат документите си посредством американски посолства или консулства в чужбина.

Мярката планува смяна на досегашната процедура, при която доста притежатели на визи са можели да аплайват за смяна на статута си, до момента в който се намират на територията на Съединени американски щати. Сега това ще бъде допустимо единствено в „ изключителни условия “, прецизира USCIS.

Според организацията, която е подчинена на Министерството на вътрешната сигурност, новият метод цели да ограничи злоупотребите с имиграционната система и да понижи броя на случаите на нелегално престояване след отвод за статут. Оттам показват, че по този начин системата ще стане „ по-справедлива и по-ефективна “.

Критиците на решението обаче предизвестяват, че смяната може да засегне стотици хиляди фамилии, студенти и служащи, които към този момент са в развой на кандидатстване. Според специалисти това може да докара до спомагателни забавяния и неустановеност за легалните имигранти.

По данни на имиграционни анализатори над един милион души сега чакат решение по своите молби за зелена карта.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР