Слуховете се превърнаха в реалност – ерата на Пеп Гуардиола

...
Слуховете се превърнаха в реалност – ерата на Пеп Гуардиола
Коментари Харесай

Официално: Пеп Гуардиола се сбогува със Сити

Слуховете се трансфораха в действителност – ерата на Пеп Гуардиола в Манчестър завърши. Десет години след идването си през 2016 година и с впечатляващите 20 трофея във витрината, Пеп се сбогува с най-дългогодишния си план като треньор.

Новината идва година преди формалното приключване на контракта му (30 юни 2027 г.) и след сезон, в който „ жителите “ завоюваха ФА Къп и Купата на лигата, само че отстъпиха купата във Висшата лига на Арсенал на Микел Артета в брутална борба до предпоследния кръг.

„ Още една година, още една година, Гуардиола! “, скандираха трибуните на стадиона на Сити след мача с Борнемут.

Въпреки разочарованието от изгубената купа, почитателите на „ небесносините “ бяха безапелационни: бъдещето би трябвало да бъде с Гуардиола. Решението обаче към този момент беше взето и пътищата на клуба и треньора предстояше да се разделят.

Каталунецът си потегля, откакто промени вечно британския футбол. В 592-та мача, в които води Манчестър Сити, той оставя след себе си зашеметяващо завещание и голям брой върхове.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР