Случаят с т.нар. незаконен град“ край Варна и разкритията за

...
Случаят с т.нар. незаконен град“ край Варна и разкритията за
Коментари Харесай

Кой стои зад бетона край Варна? Eксперти: „Незаконният град“ е сред най-тежките престъпни случаи в България

Случаят с така наречен „ противозаконен град “ край Варна и разкритията за десетки противозаконни здания в местността „ Баба Алино “ провокираха мнения от журналиста и шеф на АКФ Бойко Станкушев и юриста Петър Славов.

Двамата сложиха въпроси за ролята на институциите, вероятни пропуски в контрола и дългогодишното безучастие, довело до построяването на обекта без ефикасна държавна интервенция.

Адвокат Петър Славов сложи въпроса къде е била прокуратурата през последните години, в случай че са подавани сигнали.

„ Това е случай за Националната следствена работа. Виждаме какъв брой институции са ангажирани и по какъв начин липсва действителна успеваемост и дейности през годините “, уточни той.

По думите му основен остава въпросът за ролята на Борислав Сарафов в качеството му на началник на съответната институция.

„ Какво е подхванал той през годините, в които е оглавявал тази конструкция? “, попита юристът.

Станкушев акцентира, че въпроси би трябвало да бъдат заложени и към някогашния изпълняващ длъжността ръководител на ДАНС Деньо Денев.

„ Трябва да се обясни на какво се дължат спорните му дейности в границите на 10 дни да бъде изпъден вложител, а по-късно да бъде върнат. Кой му е разпоредил да промени решението си “, попита той.

По думите му не е изключено да става дума за проведена незаконна скица с интернационален детайл.

„ Главният вложител е бил претендент за кмет на Одеса от русофилска партия в Украйна. Стигнало се е до обвързване с локални структури. Използвани са подправени документи и е основано усещане, че планът може да бъде осъществен. Вероятно са забъркани и хора с въздействие във Варна и по високите етажи на властта “, разяснява Станкушев.

Адвокат Славов от своя страна подчертава върху институционалното безучастие. По думите му голям брой институции са били известени и са предприемали обособени дейности, само че в продължение на години не са последвали действителни резултати.

Двамата показаха и редица пропуски, свързани със сателитни фотоси, кадастрални данни, строителна документи и издаване на удостоверения за толерантност.

„ Очевидно е, че е работил самобитен чадър. Става дума за институции и чиновници, които са издавали документи с погрешно наличие, употребявани в процеса на легализиране, преди абсурдът да стане обществен “, сподели Славов.

SafeNews напомня, че абсурдът с противозаконното строителство край парк „ Златни пясъци “ продължава да се разраства, а кметът на Варна Благомир Коцев призна, че по случая има съществени въпроси освен към общината, само че и към редица институции, които години наред са следили протичащото се без действителен резултат.

Незаконният град край Варна: Коцев заприказва за чадър, подправени търпимости и забавени инспекции (ВИДЕО)

Източник: NOVA NEWS

Още вести четете в: България За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР