Случай на изчезване на двe жени от Добрич се оказа

...
Случай на изчезване на двe жени от Добрич се оказа
Коментари Харесай

Смайваща развръзка с двете приятелки, изчезнали мистериозно в Добрич

Случай на изгубване на двe дами от Добрич се оказа непринудено овакантяване на дома. Полицейското следствие откри, че няма данни за закононарушение, а за персонално решение за преустановяване на връзката.

25-годишната Галя Николова, майка на три дребни деца, е била оповестена за изчезнала от своя брачен партньор Емил Стефанов на 14 май, откакто предходния ден към 15:00 часа е напуснала фамилното жилище дружно със своята другарка Айджан.

„ Вчера подадох сигнал за търсене в полицията. Трябваше да минат 24 часа, откогато я няма “, показа пред Про Нюз Добрич мъжът.

Обясни, че същия ден си платили квартирата, защото са настанени в общинско жилище към „ Жилфонд “. Галя изчезнала в 15 часа, когато излязла с приятелката си.

„ Имахме проекти да й купим телефон. Тя сподели: „ По-късно “. Съгласих се, споделих, че няма проблем. Излезе без раница, без да е имало някаква причина. Разбирам, в случай че сме се скарали, няма да я пущам за търсене “, разяснява Емил.

По думите му Галя е била щастлива. Тя е на 25 години, израснала е в дом „ Дъга “. Семейството има три дребни деца – момчета на 4 години и момиченце – на 5 години.

Тази заран Айджан се обадила на мъжа си. Казала, че звъни от такси, с което пътувала от Каварна за Добрич. Че са били отвлечени, само че тя съумяла да избяга.

Обяснявала, че незнайни ги вързали, упоили и подготвяли да ги изведат в чужбина. Цитирала Галя, която била споделила „ какво да върша в тази бедност “. „ Как ще го каже, тя беше щастлива “, недоумяваше Емил.

„ Няма нищо правилно във версията за похищение. Избягала е по персонални аргументи от мъжа си “, разясниха осведомени с следствието. Първо обяснявала, че е била отвлечена, давала пояснения за черно БМВ, че била вързана, откарана в Каварна, след това избягала. Оказало се, че няма нищо правилно, прибавиха те.

От Областната дирекция на  МВР оповестиха, че след постъпил сигнал в ОД на Министерство на вътрешните работи Добрич са подхванати незабавни издирвателни мероприятия. В хода на работа двете дами са открити на територията на районното ръководство в Каварна. Те не са отвличани, по отношение на тях няма осъществено закононарушение и изрично декларират, че не желаят да поддържат контакт с мъжа, подал сигнала. И на двете дами са снети сведения.

От медиите Емил научава, че майката на трите му деца не желае да поддържа контакт с него.

Полицията акцентира, че двете дами са пълнолетни български жители с право на свободно напредване, и че Галя Николова е декларирала ясно своето отвращение да поддържа по-нататъшен контакт със брачна половинка си.

Източник: vijti.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР