Словения и Сърбия завършиха 1:1 в мач от група С

...

Сърбия измъкна точката срещу Словения в последната секунда и запази шансове за класиране напред

Словения и Сърбия приключиха 1:1 в мач от група С на Евро 2024. Балканското дерби на шампионата предложи представление, с положения и пред двете порти, както и трагичен край.

Бившият състезател на Лудогорец Жан Карничник откри в 69-ата минута при контраофанзива, с която словенският отбор не остави шансове на сърбите.

След гола обаче “плавите ” незабавно дадоха отговор посредством Александър Митрович, който нацели гредата в 72-рата минута.

В заключителния стадий от срещата отборът на Драган Стойкович хвърли всички сили в търсене на точката и това се случи в последния вероятен миг от мача, когато след центриране от ъглов удар, за който се включи и вратарят Предраг Райкович, Лука Йович съумя да засече с глава за 1:1, оставяйки живи очакванията на отбора за място на елиминационната фаза.

Така Словения към този момент има 2 точки в актива си, до момента в който Сърбия е с 1. В последния кръг словенците играят против Англия, до момента в който “плавите ” се изправят против състава на Дания.
Източник: euronewsbulgaria.com