Словакия постигна изключително ценна победа в гостуването си на Люксембург

...

Словакия е с единия крак на Европейското след безценен успех в Люксембург

Словакия реализира извънредно скъпа победа в гостуването си на Люксембург с минималното 1:0 в среща от квалификациите за UEFA EURO 2024 от група „ J “. Единственото попадение осъществя Давид Дюрюш в 77-ата минута.

Това бе директен конфликт сред тимовете, спорещи за второто място, като с този триумф гостите съвсем отхвърлиха своя противник и подпечатаха своя билет за финалите в Германия следващата година.

Единственият гол в мача бе дело на Давид Дюриш в 77-ата минута, който получи центриране от Давид Ханко и се разписа с изстрел от воле от близко.

С този триумф Словакия стои твърдо на второто място в групата с 16 точки, до момента в който Люксембург остава на третата позиция с 11. До края на квалификациите остават два кръга през месец ноември.