Словачко е новият носител на Купата на Чехия. На финала

...

Спарта и Минчев загубиха финала за Купата на Чехия

Словачко е новият притежател на Купата на Чехия. На финала той победи състава на Спарта (Прага) с 3:1. Българинът Мартин Минчев се появи от пейката за гостите, в 68-ата минута, само че не съумя да промени развиването на дуела.

Словачко поведе с два гола за малко повече от половин час. Вацлав Юречка откри резултата от дузпа в 11-ата минута, а Петр Райнберк удвои след гол с глава от близко в 33-ата минута.

Спарта съумя да върне едно попадение в 42-ата минута след страховит отдалечен изстрел на Давид Ханцко, само че насладата на столичани бе прекомерно къса и в 43-ата минута резултатът стана 3:1 след ново попадение на Райнберк с удар от границата на наказателното поле.

Така Словачко завоюва първата си Купа на Словакия в своята история, откакто преди този момент имаше два изгубени финала. Спарта към момента е рекордьор в шампионата със 7 трофея във витрината си, в случай че броим единствено купите, извоювани след отделянето на Чехия от Словакия.