Следващата стъпка ще бъде въоръжаването с ударни безпилотни апарати, обяви

...
Следващата стъпка ще бъде въоръжаването с ударни безпилотни апарати, обяви
Коментари Харесай

Българската армия вече разполага с голямо количество леки дронове

Следващата стъпка ще бъде въоръжаването с ударни безпилотни апарати, разгласи военачалник Дешков
Българската войска към този момент разполага с огромно количество леки дронове, които се употребяват на взводно и ротно равнище. Това разгласи военачалник Деян Дешков, планиращ учението " Балкански пазач 25 " на полигон Корен край Хасково. Той акцентира, че по време на актуалното обучение безпилотните системи са употребявани на всички равнища.

" Вече имаме много огромно количество на взводно и ротно равнище, които се употребяват от техните командири, надлежно за по-високото равнище, които се употребяват от батальонния пълководец. В момента тече образованието на оператори на дронове за разузнаване и наблюдаване. Имаме и изпратени за образование в чужбина ", съобщи военачалник Дешков.

Според командира на Сухопътните войски, безпилотните системи навлизат най-много в Сухопътни войски, което е довело и до въвеждането на нови структури за оператори на дронове. Следващата стъпка в развиването на тези качества ще бъде въоръжаването на типовете въоръжени сили на Българската войска с ударни дронове.
Хората и подготовката са най-важни
Генерал Дешков акцентира, че придобиването на техниката е единствено част от целия развой по консолидираното на дроновете в армията.

" Не е единствено придобиване. Основата е хората да знаят защо им трябват и по какъв начин да ги употребяват. Това е основата на всичко. Всичко друго е инструмент ", разяснява той.

В рамките на учението " Балкански пазач 25 " бяха демонстрирани и опциите на към този момент налични в армията безпилотни летателни апарати като дрона " AQUILA ", който е последно попълнение в механизираните батальони. Тази система се употребява за разузнаване на маршрутите за придвижване, откриване и съпровождане на цели и докладване на резултатите от огневото влияние.
Международно присъединяване в учението
Днес на полигона Корен край Хасково се организира заключителният стадий на тактическото обучение с бойни стрелби " Балкански пазач 25 ". В него участваха формирования от Сухопътни войски на Българската войска, както и подразделения от Съединени американски щати, Италия и Румъния.

Според военачалник Дешков, демонстрацията, извършена в границите на един час, съставлява есенцията на 15-дневното обучение. В маневрите участваха над 1700 военнослужещи с към 350 единици бойна и спомагателна техника.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР