Следващата година в София ще има вече защитено жилище за

...
Следващата година в София ще има вече защитено жилище за
Коментари Харесай

В София ще има защитено жилище за деца, жертва на трафик

Следващата година в София ще има към този момент предпазено жилище за деца, станали жертва на трафик. В него ще могат да бъдат настанени 10 индивида. Това разгласи по време на полемика столичният кмет Йорданка Фандъкова.

„ Днес е Европейският ден за битка с трафика на хора. Жертвите на тези закононарушения могат да бъдат от всякаква възраст и пол. В международния отчет на Организация на обединените нации се споделя, че половата употреба е най-често разпознатата форма на трафик на хора – 79%, следвана от насилствен труд -18% “, съобщи тя.
Жертва на полова употреба пред bTV: Продаваха ме и ме биеха Близо 24 милиарда евро е облагата, насъбрана от половата употреба в Европа и развитите страни
Кметът означи, че през предходната година е проработил Кризисен център за деца и подслон за хора, жертва на трафик. За тази година поддръжка са получили 17 души, от които 7 деца. Столична община разполага и с спешен център за деца, потърпевши от принуждение. Неговият потенциал е 22 места.

Новите технологии са мощен инструмент в ръката на трафикантите, сподели еврокомисарят Мария Габриел. По думите й огромна част от жертвите са „ набирани” онлайн. „ Момичетата би трябвало да знаят какво се крие зад киберпространството. Важна е киберхигиената и още по-добрата съгласуваност сред службите”, сподели още Габриел.

Тя уточни, че би трябвало да се работи и за противопоставяне на половото принуждение над деца.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР