След успешното провеждане на първата инициатива, Община Враца продължава кампанията

...
След успешното провеждане на първата инициатива, Община Враца продължава кампанията
Коментари Харесай

Във Враца продължава кампанията за безплатно събиране на едрогабаритни отпадъци и стара техника

След сполучливото осъществяване на първата самодейност, Община Враца продължава акцията за разделно събиране на едрогабаритни боклуци и излязла от приложимост битова техника.

Благодарение на интензивността на жителите към този момент са забележими действителни резултати – по-чисти междублокови пространства и по-подредени квартали, обявиха от локалната администрация.

На 30 и 31 май (включително) профилирани контейнери вид „ лодка “ ще бъдат ситуирани на следните места:

ж.к. „ Младост “ – до новия парк;

ж.к. „ Медковец “ – до пл. „ Кръстьо Бързаков “;

блоковете „ Чавдар “ – на ул. „ Иван Тричков “ (срещу ЦСРИ);

блоковете „ Химик “ – пространството против Белодробната болница (СПАСБАЛПФЗ).

На обособените площадки жителите могат гратис да оставят:

остарели дивани и мека мебел

дрешници и шкафове

матраци

маси и столове

В контейнерите могат да се изхвърлят и излезли от приложимост електроуреди:

перални

хладилници

печки

прахосмукачки

ютии

друга битова техника

Събраните боклуци ще бъдат извозени от екипите на БКС на 1 юни.

В контейнерите не се позволява изхвърлянето на:

строителни боклуци

автомобилни гуми

бои, лакове и рискови химически субстанции

Призоваваме жителите да употребяват избраните места и да не оставят боклуци към контейнерите за битов боклук.

Заедно можем да създадем кварталите по-чисти, по-подредени и да ограничим образуването на нерегламентирани сметища.

Информация за идващите стадии от акцията ще бъде оповестена авансово на формалната страница на Община Враца.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР