След успеха над Челси от ноември Арсенал победи и още

...

Арсенал превзе Лондон и отвори сериозна разлика на върха

След триумфа над Челси от ноември Арсенал победи и още един лондонски противник. „ Топчиите “ надделяха като посетител Тотнъм с 2:0 и направиха преднината си на върха във Висшата лига на 8 точки.

Юго Лорис улесни задачата на играчите в алено след четвърт час игра, когато се намеси много нескопосано при центриране на Букайо Сака от аутлинията, вкарвайки топката в мрежата си. „ Артилеристите “ усетиха съмненията във френския вратар и започнаха да пробват изстрели от далечно разстояние. При един от тях Томас Партей удари една от гредите, само че още при идващия опит резултатът бе покачен до 0:2. Тогава норвежкият маестро Мартин Йодегор с отмерен удар по земя откри долния ляв ъгъл на вратата на „ шпорите “.

Арсенал към този момент е с 47 точки и оглавява таблицата във Висшата лига. Хегемонът в последните години Манчестър Сити е втори с 39. Трети и четвърти са Нюкасъл и Манчестър Юнайтед надлежно, които са с по 38 пункта. Домакините в днешния мач на „ Тотнъм Хотспър Стейдиъм “ са пети с 33.

Първата обстановка бе за Арсенал – Лорис бе пресиран от Мартинели и не съумя да изрита добре, бразилецът откри Нкетия на чиста позиция, а нападателят стреля, само че Лорис се реваншира за своята неправилност отпреди броени секунди.

След съвсем четвърт час игра резултатът бе откри. Сака получи дълъг пас на десния фланг, насочи се към наказателно и от самата аутлиния опита прострелно подаване, само че неумела интервенция на Юго Лорис донесе гол за 0:1.

Домакините можеха съвсем незабавно да изравнят. Сесеньон изведе Сон самичък против Рамсдейл, само че кореецът не съумя да преодолее британския народен пазач. Гостите обаче дадоха отговор доста бързо с два изстрела от далечно разстояние. При първия Лорис отрази опита на Йодегор, а при втория Партей разтресе една от гредите зад французина.

Десетина минути преди края на полувремето резултатът стана 0:2. Сака завоюва терен по десния фланг и откри Йодегор към дъгата, а норвежкият полузащитник с отмерен удар в долния ляв ъгъл на Лорис удвои.

Вторите 45 минути започнаха с неакуратен диагонален удар на Кулушевски. Минути по-късно Кейн си освободи добре място за удар, само че Рамсдейл го развенча, показвайки страховит инстикт. " Шпорите " пропуснаха и трети късмет да понижат пасива си, само че още веднъж Рамсдейл бе на висота, като в обстановка един на един не разреши на Сесеньон да вкара.

След мощния интервал на “шпорите “ Арсенал завоюва опция за трети гол, само че Нкетия стреля право в Лорис. Вратарят се оправи и със идващия опит на Нкетия. В 69-ата минута англичанинът приключи отлична контра, само че французинът остави своя отбор в мача.

FT / Тотнъм - Арсенал 0:2

0:1 Юго Лорис 15` (автг.)

0:2 Мартин Йодегор 36`

Тотнъм:  Юго Лорис, Кристиан Ромеро, Ерик Дайър, Клеман Лангле, Мат Дохърти, Папе Сар, Пиер-Емил Хьойберг, Райън Сесеньон, Деян Кулушевски, Хюн-Мин Сон, Хари Кейн

Мениджър: Антонио Конте