След силно второ полувреме Атлетик Билбао обърна Херта (Берлин) с

...

Две дузпи сломиха Херта на Сан Мамес, Йостерсунд вече е на 1/16-финалите

След мощно второ полувреме Атлетик Билбао обърна Херта (Берлин) с 3:2 и направи огромна крачка към класиране за елиминационната фаза на Лига Европа. Ариц Адурис осъществя две дузпи, а Иняки Уилиямс донесе успеха на баските в 82-ата минута. Херта на два пъти повеждаше, само че не устоя на домакинския напън след почивката и остана на дъното в група " J " и се елементарни с възможностите си да продължи напред. За 1/16-финалите към този момент мисли шведският Йостерсунд, който се наложи с 2:0 над Зоря (Луганск) и с актив от 10 точки оглави таблицата. В последния кръг украинците са домакини на Атлетик и при победа също ще играят в шампионата и през пролетта. За отбора от Билбао ще е задоволително и тъждество.

Лига Европа, група " J ":

АТЛЕТИК (БИЛБАО) - ХЕРТА (БЕРЛИН) 3:2 (1:2)

Херта - Йостерсунд
Зоря - Атлетик (Б) Лига Европа 5 кръг, четвъртък 23 ноември  Атлетик Билбао 3:2краен резулат  Херта (Берлин)