След силната буря с градушка в сряда вечерта - започна

...
След силната буря с градушка в сряда вечерта - започна
Коментари Харесай

400 коли и каравани са със щети след градушката в Търновско

След мощната стихия с градушка в сряда вечерта - стартира премахване на вредите. Късно нощес кметът на Велико Търново Даниел Панов свика незабавно спешния щаб, а през днешния ден следва три общински комисии да посетят всички региони на града и обитаемоте места, от които има подадени сигнали за вреди, с цел да се направи оценка на провалите и да се търси метод за отплата на потърпевшите.

Стотици са изпочупените коли, а мощният вятър отнесе покрива на учебно заведение „ Вела Благоева ”. Днес там ще е неучебен ден, защото стартират ремонтни действия.

Екипи на „ Пожарна сигурност ”, както и на „ Гражданска отбрана ”, се отзоваха на сигнали за десетки паднали дървета.

Улиците във Велико Търново се трансфораха в реки, а градушката с размер на орех изпочупи прозорците на последния етаж в Областната администрация. Щети са нанесени и на земеделските култури в региона.

В село Шереметя автокъща преброи 400 коли и каравани с големи вреди. Става въпрос за нерегистрирани коли, без гражданска отговорност и автокаско.

В същото село едно семейство е преместено от вкъщи им поради вреди по покровнита структура на къщата им.

Джамията във Велико Търново също пострада тежко след градушка с размер на орех. Тя остави дупки по фасадата, счупи прозорци и нанесе вреди по вратите.



      



Кадри: Петър Атанасов

 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР