След силната буря с градушка в сряда вечерта – започна

...
След силната буря с градушка в сряда вечерта – започна
Коментари Харесай

Оценяват щетите във Великотърновско след силната буря с градушка

След мощната стихия с градушка в сряда вечерта – стартира премахване на вредите.

Късно нощес кметът на Велико Търново Даниел Панов свика незабавно спешния щаб, а през днешния ден следва три общински комисии да посетят всички региони на града и обитаемоте места, от които има подадени сигнали за вреди, с цел да се направи оценка на провалите и да се търси метод за отплата на потърпевшите.

Стотици са изпочупените коли, а мощният вятър отнесе покрива на учебно заведение „ Вела Благоева ”. Днес там ще е неучебен ден, защото стартират ремонтни действия.

Екипи на „ Пожарна сигурност ”, както и на „ Гражданска отбрана ”, се отзоваха на сигнали за десетки паднали дървета.

Улиците във Велико Търново се трансфораха в реки, а градушката с размер на орех изпочупи прозорците на последния етаж в Областната администрация. Щети са нанесени и на земеделските култури в региона.

Десетки сигнали след мощната стихия и в Старозагорско и Шуменско. Наводнени са пространства, изби, паднали са дървета, закъсали са коли по наводнените от пороя пътища.

 

https://novini.bg/

Източник: bunt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР