След пускането на новата серия Pixel 10, ръководството на Google

...
След пускането на новата серия Pixel 10, ръководството на Google
Коментари Харесай

Google “уби” Pixel Tablet след само две години на пазара

След стартирането на новата серия Pixel 10, управлението на Гугъл удостовери, че компанията е спряла създаването на правоприемник на Pixel Tablet. Това решение идва, откакто истинският таблет, пуснат на пазара през 2023 година, получи смесени мнения и не съумя да се наложи на пазара против съперници като iPad на Apple и Galaxy Tab на Samsung.

Въпреки че Pixel Tablet имаше неповторим дизайн и дълбока интеграция с екосистемата на Гугъл, той беше възпрепятстван от проблеми с продуктивността и неналичието на подобаващи аксесоари. Идентичността му като артикул също беше причина за комплициране за доста консуматори, защото функционираше по-скоро като правоприемник на Nest Hub, в сравнение с като същински таблет за работливост. Това докара до упорити клюки през 2024 година, че евентуалният Pixel Tablet 2 или ще бъде зарязан, или ще претърпи забележителна смяна.

Гугъл обосновава решението си с това, че съгласно компанията потребителите към този момент носят задоволително устройства, като смарт телефони, часовници, слушалки и очила. Това подсказва, че компанията не вижда ясна и значима роля за таблета в бъдещата си хардуерна екосистема, изключително откакто сгъваемите ѝ телефони, като новия Pixel 10 Pro Fold, се уголемяват, с цел да запълнят празнината сред телефоните и таблетите. Засега бъдещето на серията Pixel Tablet е нестабилно и Гугъл евентуално ще изчака, до момента в който не откри по-убедителна визия за продуктовата категория, преди да я преразгледа.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР