След повече от три десетилетия на правене на пари чрез

...
След повече от три десетилетия на правене на пари чрез
Коментари Харесай

Uniqlo се изправя срещу новата пестелива средна класа в Китай

След повече от три десетилетия на правене на пари посредством срутва и дефлацията на пазара на жилища в Япония, Uniqlo се надява, че има всичко належащо, с цел да повтори трика в Китай, като втората по величина стопанска система в света се забавя.

Компанията, която се бори да засенчи притежателя на Zara Inditex и H&M като най-големият търговец на дребно на облекла за всеобщия пазар, стартира да разчита на Китай като един от най-големите мотори на своя бизнес. През последната фискална година до края на август 2023 година Uniqlo направи 620,2 милиарда йени (4 милиарда долара) доходи в Китай и 2,3 трилиона йени в международен мащаб.

Но компанията майка на Uniqlo Fast Retailing сподели предишния месец, че е закъснение на експанзията в Китай от плануваните 80 магазина през тази фискална година до 55, което спомогна за внезапното намаление на акциите, защото вложителите преоцениха вероятностите на търговеца на дребно в страната.

Залогът е дали евтините съществени артикули на компанията могат да завоюват...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР