След повече от 10 години блата и тиня, езерата в

...
След повече от 10 години блата и тиня, езерата в
Коментари Харесай

Васил Терзиев: След повече от 10 години блата и тиня, езерата в Южния парк най-сетне отново стават

След повече от 10 години блата и кал, езерата в Южния парк най-накрая още веднъж стават… езера. Toва сподели столичният кмет. 

" Островът с папурите ", " Безименно 4 ", " Патешка приказка ", " Скритото ". Така нарекохме краткотрайно част от тях, с цел да ни е по-лесно да координираме екипите на терен и да се ориентираме - и вие, и ние - кое къде се намира, до момента в който работим.

Зад тези имена обаче стои нещо доста по-голямо – един от най-мащабните планове от програмата за цивилен бюджети #ИдеиЗаГрада. Целта ни беше точно тази: да дадем действителен инструмент на столичани, с който сами да определяте измененията в града. Езерата са следващото доказателство, че този модел работи ", добави Терзиев.

Какво сме свършили досега по този план:

" Екипите усилиха съвсем трикратно водния размер на първото почистено езеро (Безименно 4) и почистиха остарелия каменен канал, с цел да възстановят естествената каскада на водата към езерото под него - " Безименно 6 ".

Tази седмица започваме и ръчното, щадящо разчистване на " Тъмното езеро ", където няма да влиза тежка техника, с цел да пазим птиците и редките растения в близост.

Работим постепенно и под директния надзор на Обществения съвет и еколозите, тъй като за нас е значимо да свършим работата качествено и с нужната грижа към околната среда.

Когато планът наближи своя край, ще поканя всички вас, софиянци, да изберем дружно новите публични имена на тези езера. След това ще ги внесем за утвърждение в Общинския съвет. Защото когато дадеш име на нещо, ти към този момент го усещаш като същински твое и се грижиш за него.

Благодаря сърдечно на всички жители, които не се отхвърлиха от блатата, с цел да имат те късмет още веднъж да бъдат езера. Благодаря и на екипа на Столична община, че за следващ път демонстрира какъв брой по-добре се случват нещата, когато работим дружно с хората.

Градът е на всички ни и повече от всичко ме радва, когато дружно го променяме ", заключи кметът.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР