След последната среща във Виена между министрите на външните работи

...
След последната среща във Виена между министрите на външните работи
Коментари Харесай

Заев e по-голям оптимист за разрешаването на спора за името

След последната среща във Виена сред министрите на външните работи на Македония и Гърция Никола Димитров и Никос Кодзияс с интернационалния медиатор Матю Нимиц персонално съм по-голям оптимист за изхода от договарянията за името. Това сподели през днешния ден македонският министър председател Зоран Заев.

Той посочи, че ще има среща с водачите на политическите партии в страната, с цел да бъдат осведомени по отношение на хода на договарянията.

От опозицията е било поискано да бъде извършена тази среща с цел да получат информация за постигнатия прогрес в договарянията сред Никола Димитров и Никос Кодзияс. По всяка възможност тази среща ще се състои на 10 април, сподели още Зоран Заев, представен от БГНЕС.
" Днес имах среща с Димитров. Наясно съм с всички детайлности съм благополучен да оповестя, че има направена позитивна крачка напред. Разбира се това е единствено една крачка. След тази среща във Виена аз съм по-голям оптимист ", сподели още Зоран Заев, представен от държавното радио в Скопие.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР