След осем победи в първите осем кръга най-после се намери

...

Сивите гъски с първа загуба във Втора лига на МФЛ-Варна

След осем победи в първите осем кръга най-сетне се откри тим, който да нанесе първа загуба на водача във Втора лига на МФЛ-Варна Grey goose. " Сивите гъски " паднаха с 0:1 от третия във краткотрайната таблица MFC Pulse. Двубоят бе много забавен за феновете в Спортен комплекс " Гетсби ". Единственият гол падна в 12-ата мин. на дуела, а негов създател бе Красен Георгиев след пас на Дейвид Холусорми. Така MFC Pulse събра 20 точки и е на четири от водача.

Вторият в подреждането MFC TNT записа сложна победа с 5:3 над Сони-М. През първото полувреме паднаха цели шест гола. Йордан Николов даде задатък на Сони-М в 8-ата мин., само че до 13-ата " динамитите " обърнаха посредством Петър Добрев и Галин Иванов. Валентин Иванов съумя да изравни, само че до почивката TNT дръпна с 4:2 след попадения на Димитър Желязков. Николов съумя да върне ненапълно интригата в 32-ата мин., само че Желязков постави точка на разногласието две по-късно.
МФК Ботев 18 излезе на четвърто място след сложна победа с 3:2 над FC INTERSTARS. Стилиян Тръпков и Стоян Данаилов дадоха задатък на " канарчетата " до 10-ата мин., а Добромир Николов в 11-ата и Тодор Дилов в 34-ата изравниха за " звездите ". Минута преди края Петко Петков донесе триумфа на своите след пас на Тръпков.
Трета поредна победа записа тимът на МФК Хищници. Този път тя бе с 3:0 над АФК Албион. Диан Найденов вкара първите два гола в 3-ата и 15-ата мин. след пасове на Станислав Михайлов, който самичък осъществя третото попадение в 28-ата.
МФК Владислав записа трети триумф в последните четири кръга, като този път надигра АФК Абсолют с 3:2. Галин Киров откри резултата във втората мин., а Венелин Георгиев удвои в 11-ата. Кенан Хюсню понижи в 14-ата мин., само че минута по-късно Георгиев повиши на 3:1. Ивайло Костов оформи крайния резултат малко преди края на дуела.
Така завърши първото завъртане във Втора лига, а второто започва в неделя.