След обновяването, което започна днес, сградата на областна администрация ще

...
След обновяването, което започна днес, сградата на областна администрация ще
Коментари Харесай

Монтират асансьор в сградата на областна администрация в Хас...

След обновяването, което стартира през днешния ден, постройката на регионална администрация ще има асансьор и две рампи. Така обществената дирекция и други служби, които се обитават в нея ще бъдат налични за хора с увреждания. В постройката, строена през 1987 година, ще бъдат вложени 1.9 млн. лева, от които 299 000 лева са от националния бюджет, а останалите 1.6 млн. лева - от Оперативна програма „ Региони в напредък “. През годините постройката на е била ремонтирана, отоплителната й апаратура от дълго време не работи.



Този план стартира през 2016 година По това време аз, като регионален шеф, настоявах тя да бъде включена в Оперативна програма „ Региони в напредък “ и дружно с тогавашния заместник-кмет на община Хасково Евгени Консулов, успяхме, разяснява кметът Хасково Станислав Дечев.

Сградата е общинска благосъстоятелност, в нея са съвсем всички държавни структури, което я прави извънредно значима за популацията. Годишно тази града е посещавана от хиляди поданици на област Хасково, които употребяват услугите на ситуираните в там държавни институции като Областен шеф на Хасково, РУО, АСП, Държавен списък и други

След ремонтите постройката ще придобие клас А+, какъвто имат малко здания в града. Тя ще бъде санирана, ще се смени дограмата й, ще има ново отоплителна термо- помпена апаратура, ново осветяване.



В формалната гала за старт на плана участваха още заместник-кметът на община Хасково Динко Тенев, регионалният шеф Минко Ангелов, представители на фирмата-изпълнител на ремонтните действия – Аква 3 ООД и на компанията, която дава отговор за строителния контрол на плана. За триумфа на начинанието водосвет отслужи отец Никола.

Сградата би трябвало да бъде приключена в средата на февруари 2023 г.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР