След намалението на лихвите през юни, ЕЦБ се очаква да

...
След намалението на лихвите през юни, ЕЦБ се очаква да
Коментари Харесай

Предварителен преглед на срещата на ЕЦБ: Без изненадващо съкращаване през юли, всички погледи към септември

След понижението на лихвите през юни, ЕЦБ се чака да поддържа лихвите постоянни на срещата си през юли, в очакване на икономическите прогнози за септември. Разногласията сред членовете на hawk и dove се уголемяват, до момента в който анализаторите чакат още две съкращения до края на годината.

След понижението на лихвените проценти през юни, Европейската централна банка (ЕЦБ) се чака да резервира лихвените проценти и насоките непроменени на срещата на 18 юли, както се чака от участниците на пазара.

Няколко фактори поддържат решението на ЕЦБ да задържи лихвените проценти постоянни през юли. Политиците акцентират, че понижението през юни не е сигнал за линейно понижение на лихвените проценти. Освен това няма доста развиване на данните от юни и членовете като цяло избират да изчакат новите тримесечни макроикономически прогнози за септември.

Последният отчет за инфлацията сподели лек спад на главния годишен ритъм на инфлация от 2,6% през май...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР