След края на петъчните тренировки за Гран При на Испания

...
След края на петъчните тренировки за Гран При на Испания
Коментари Харесай

Верстапен е бил изненадан от възможността колите да се следват в последния завой

След края на петъчните тренировки за Гран При на Испания международният първенец Макс Верстапен съобщи, че е останал прелестно сюрпризиран от това какъв брой елементарно е следването в последния завой на пистата „ Каталуния “.

Както е известно този уикенд не се употребява шиканът в последния бранш, което пък направи заключителната фаза на обиколката доста по-бърза. Надеждите са, че това ще улесни изпреварванията в хода на неделното съревнование, защото действително резултатът на въздушното евакуиране ще бъде по-голям, защото водачите ще излизат на старт-финалната права с по-висока скорост.
 Ето по какъв начин водачите разясниха премахването на шикана на Ето по какъв начин водачите разясниха премахването на шикана на " Каталуния "
По-големият резултат на въздушното евакуиране обаче значи, че и мръсният въздух зад даден водач ще бъде повече, което пък ще затруднява преследвачите. Но по думите на Верстапен следването в последния завой по време на вчерашните тренировки е било по-лесно от предстоящото.

„ Пистата беше доста по-забавна за каране. Като цяло колите от Формула 1 се усещат по-добре с висока скорост, тъй че за мен последните два завоя в този момент са по-добре. Опитах се да последвам няколко коли в тях и чувството в действителност беше положително. Аз съм прелестно сюрпризиран и съм окуражен за изпреварванията “, съобщи Верстапен пред медиите през вчерашния ден.

Снимки: Imago
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР