След консултациите при президента - ще имаме ли кабинет по

...
След консултациите при президента - ще имаме ли кабинет по
Коментари Харесай

Павел Вълчев, социолог: Хората все по-малко вярват, че изборите са честни

След консултациите при президента - ще имаме ли кабинет по Коледа? С кой мандат, в какъв състав и какъв брой ще е постоянен? В студиото на " Добро утро, Европа " гостува социологът Павел Вълчев, организация " Алфа Рисърч ".

" Действията на прокуратурата сигурно основават по този начин в допълнение съмнение сред главните политически играчи, макар че би трябвало да приказваме за разнообразни сфери - прокуратура и политическия хайлайф. Това са процеси, които ще повлияят и на това дали ще може да се сътвори постоянно държавно управление или не. Това, което виждаме досега при диалозите и консултациите с президента, е, че всички политически играчи показват една подготвеност и предпочитание да се сътвори такова постоянно ръководство. Изключвам " Движение за права и свободи - Ново начало ". Всички останали политически играчи досега показват такова предпочитание ", уточни Вълчев.

" Аз не бих зачеркнал нито един от мандатите за сформиране на държавно управление. Много е значимо по какъв начин ще тръгне този развой. Първо, би трябвало да има диалози. Ако стигнат на равнище единствено да си слагат условия, без въобще да се видят и да има такива диалози, няма да се случат нещата. Второ, тези диалози дали ще са обществени или не. Ако са обществени, има заплаха да се трансформира в спектакъл за пред света, а не да има действително предпочитание да се случат нещата ", изясни той.

" При ГЕРБ чакаме да забележим кой ще бъде препоръчан за министър-председател. Ако е господин Борисов, явно възможностите за избор на държавно управление са по-малки, в сравнение с в случай че се търси по-консенсусна фигура. Много са знаците, по които още в околните няколко дни ще забележим по какъв начин ще тръгне този диалог. Да приказваме за третия опит, когато първият не е минал, е още рано. Нека да забележим по какъв начин ще подходят политическите играчи към обстановката ", акцентира Вълчев.

" Вече задоволително пъти ходихме на избори и всякога, когато не се получаваше диалогът сред политици, те споделяха: „ Нека да отидем на избори да забележим какво ще стане “. Особено на последните избори, протече развой на цялостна дискредитация на изборния развой и на честността на изборния развой у нас. Имаме още един проблем - хората все по-малко имат вяра, че изборите са почтени. На екзитпола " Алфа Рисърч " регистрира, че измежду хората, които отидоха да гласоподават, два пъти повече бяха тези, които смятаха, че обстановката с честността на изборите се утежнява. Политическият хайлайф би трябвало да безусловно да се стегне, тъй като към този момент отиване на избори единствено по себе си не ги легитимира задоволително добре самите политици ", съобщи той.

Целия диалог вижте във видеото.

 

 
Източник: euronewsbulgaria.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР