Б.Т.Р. и легенди от Ахат и Фактор нажежиха Брюксел
След като умряха от мраз в Кипър, група Б.Т.Р., Оги Цолов и Денис Ризов пристигнаха на жегата в Брюксел и нажежиха още повече ситуацията с концерта BG Rock Night.
Събитието е проведено взаимно от Face Bulgaria и Българската културна асоциация в Белгия.
Още през цялото време вокалистът Атанас Пенев предизвести, че на публиката няма да й се наложи да седне. Пристигналите българи от цяла Белгия танцуваха и бяха дружно с бандата популярни шлагери като „ Цвете от луната “, „ Хвани живота си в ръце “, „ Елмаз и стъкло “ и други.
„ Събудихме остарели мемоари и върнахме хората години, години обратно “, показа Наско пред Клуб Z.
Барабанистът Илиян Диков пък направи виртуозно соло и подсети на по-възрастните фенове великите изпълнения на Иън Пейс от „ Дийп Пърпъл “ от техните концерти. Затова ветераните бързо го прекръстиха на Илиян Пейс.
Не останаха по-назад и майсторите на китарата – солокитаристът Славчо Николов и басистът Иван Калфов.
„ Невероятно, само че факт - умряхме от мраз на юг и се сгряхме на север. Наскоро студувахме в Кипър, след това и в София имаше такива дни. Затова пристигнах в Брюксел със зимно яке, което единствено разходих “, описа Иван Калфов.
По-късно Оги Цолов от „ Фактор “ смени вокалиста, а Денис Ризов от „ Ахат “ – басиста. Двамата вземат участие като посетители в турнето на Б.Т.Р. Цолов даже изпя суперхита „ Черната овца “ на „ Ахат “.
Днес музикантите не престават към Амстердам. Всъщност това са единствените два града, в които Б.Т.Р са свирили и предходната година. Те са извънредно специфични за тях, сподели Славчо Николов.
„ Обичаме Брюксел поради хубавата бира и хубавите хора. Колкото до Амстердам – като бях възпитаник, ме учеха, че осмина с точка най-лесно се учи, като кажеш: „ Ам-стердам “, пошегува се китаристът.
Оги Цолов и Денис Ризов прибавиха нюанс към концерта. Снимка Клуб Z
„ Когато ние се раздадем и хората го усещат, това значи върната топка от нас към тях и от тях към нас “, посочи Оги Цолов.
А Денис Ризов не спести похвалите си за Б.Т.Р.:
„ Като остарял метъл от „ Ахат “ желая да кажа, че БТР са 4 прелестни персони. Албумите им са с тийнейджърска възраст, имат необикновено доста шлагери. Могат 4 часа да свирят шлагер след шлагер. “
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Събитието е проведено взаимно от Face Bulgaria и Българската културна асоциация в Белгия.
Още през цялото време вокалистът Атанас Пенев предизвести, че на публиката няма да й се наложи да седне. Пристигналите българи от цяла Белгия танцуваха и бяха дружно с бандата популярни шлагери като „ Цвете от луната “, „ Хвани живота си в ръце “, „ Елмаз и стъкло “ и други.
„ Събудихме остарели мемоари и върнахме хората години, години обратно “, показа Наско пред Клуб Z.
Барабанистът Илиян Диков пък направи виртуозно соло и подсети на по-възрастните фенове великите изпълнения на Иън Пейс от „ Дийп Пърпъл “ от техните концерти. Затова ветераните бързо го прекръстиха на Илиян Пейс.
Не останаха по-назад и майсторите на китарата – солокитаристът Славчо Николов и басистът Иван Калфов.
„ Невероятно, само че факт - умряхме от мраз на юг и се сгряхме на север. Наскоро студувахме в Кипър, след това и в София имаше такива дни. Затова пристигнах в Брюксел със зимно яке, което единствено разходих “, описа Иван Калфов.
По-късно Оги Цолов от „ Фактор “ смени вокалиста, а Денис Ризов от „ Ахат “ – басиста. Двамата вземат участие като посетители в турнето на Б.Т.Р. Цолов даже изпя суперхита „ Черната овца “ на „ Ахат “.
Днес музикантите не престават към Амстердам. Всъщност това са единствените два града, в които Б.Т.Р са свирили и предходната година. Те са извънредно специфични за тях, сподели Славчо Николов.
„ Обичаме Брюксел поради хубавата бира и хубавите хора. Колкото до Амстердам – като бях възпитаник, ме учеха, че осмина с точка най-лесно се учи, като кажеш: „ Ам-стердам “, пошегува се китаристът.
Оги Цолов и Денис Ризов прибавиха нюанс към концерта. Снимка Клуб Z „ Когато ние се раздадем и хората го усещат, това значи върната топка от нас към тях и от тях към нас “, посочи Оги Цолов.
А Денис Ризов не спести похвалите си за Б.Т.Р.:
„ Като остарял метъл от „ Ахат “ желая да кажа, че БТР са 4 прелестни персони. Албумите им са с тийнейджърска възраст, имат необикновено доста шлагери. Могат 4 часа да свирят шлагер след шлагер. “
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




