След като през седмицата допусна първата си загуба през този

...

Тотнъм продължава да поддържа темпото на Ман Сити след голов спектакъл срещу Лестър, Сон се завърна с хеттрик

След като през седмицата позволи първата си загуба през този сезон, Тотнъм се завърна на победния път, разбивайки с 6:2 Лестър вкъщи в дуел от осмия кръг на Премиър лийг. Така „ шпорите “, които към момента нямат проваляне в шампионата, се изравниха на върха във краткотрайното класиране с първенеца Манчестър Сити. Двата тима имат по 17 точки – две повече от Арсенал, който на следващия ден играе с Брентфорд. „ Лисиците “ поведоха с гол от дузпа на Юри Тилеманс (6`). Тотнъм обаче изравни единствено две минути по-късно посредством Хари Кейн (8`). Ерик Дайър направи цялостен поврат в 21-вата минута, само че Джеймс Мадисън изравни в 41-вата. Родриго Бентанкур още веднъж изведе Тотнъм напред в самото началото на второто полувреме, а Хюн-Мин Сон (73`, 84`, 86`) оформи крайния резултат с хеттрик, с който прекъсна по безапелационен метод головата си суша. Това бе осми следващ домашен триумф за „ шпорите “ във всички шампионати. Лестър пък позволи 11 гола единствено в последните си два мача в Премиър лийг и остава на дъното, а бъдещето на мениджъра Брендън Роджърс наподобява много нестабилно.

Антонио Конте бе направил четири промени в съпоставяне със загубата от Спортинг Лисабон. Хюн-Мин Сон, който не се бе разписвал в осем следващи срещи, този път остана на пейката за сметка на Деян Кулушевски. Санчес, Лангле и Сесеньон също стартираха. Вит Фаес дебютира за Лестър. Той зае мястото на Бубакари Сумаре. Дюсбъри-Хол и Тимоти Кастан също започнаха. Във втори следващ мач Джейми Варди остана на пейката за началото.

Още в петата минута Лестър можеше да вземе задатък, откакто гостите получиха дузпа поради нарушаване на Санчес против Джеймс Джъстин. Юго Лорис избави първото осъществяване на Юри Тилеманс от бялата точка, само че дузпата бе пребита, защото стражът на Тотнъм бе пред своята голлиния при осъществяването. Тилеманс стреля малко по-силно и по-високо при втория си удар от бялата точка, въпреки че избра същия ъгъл. Този път Лорис нямаше късмет – 0:1.

Само две минути по-късно обаче Тотнъм изравни. Домакините извършиха късо корнер, след което Кулушевски центрира добре към далечната греда, където Хари Кейн засече с глава за 1:1. Във 22-рата минута, още веднъж след центриране след ъглов удар, домакините направиха цялостен поврат. Този път Ерик Дайър засече с глава подаването на Перишич, пращайки топката в далечния ъгъл.

В 41-вата минута Лестър изравни резултата, откакто Джеймс Мадисън засече центриране отдясно на Кастан. Халфът насочи доста добре топката и й съобщи такава парабола, че тя стана недостижима за Лорис – 2:2.

Тотнъм можеше доста скоро да възвърне преднината си, само че Дани Уорд мазета удар с глава на Санчес, след което топката срещна и напречната греда. В добавеното време Лорис също се намеси добре и мазета с крайник нов удар на Мадисън.

В самото начало на втората част Тотнъм още веднъж излезе напред. Бентанкур лиши топката от Н`Диди, който бе с тил към него, след което уругваецът доста бързо напредна и вкара топката ъгъла за 3:2. Това бе и първи гол за някогашния състезател на Ювентус с екипа на лондончани.

В 58-ата минута Лорис избави с една ръка доста рисков удар с глава на Дака, с който Лестър можеше още веднъж да изравни резултата. Гостите владееха самодейността в тези минути, само че не успяваха да стигнат до попадение. Вместо това, в 73-тата минута Сон, който се появи като запаса, прекъсна головата си суша след страховит изстрел от към 25 метра, след който направи резултата 4:2 в интерес на Тотнъм. В 84-тата Сон се разписа още един път, като и това попадение доста атрактивно. Този път кореецът стреля с левия крайник, пращайки топката в горния ъгъл. Само две минути по-късно Сон оформи своя хеттрик, откакто бе изведен от Хьойберг и стреля под плонжа на Дани Уорд. Първоначално попадението бе анулирано поради засада, само че след намесата на ВАР стана очевидно, че такава няма и голът бе приет.

Снимки: Gettyimages