След като преди седмица победи с 4:1 при гостуването си

...

Сасуоло победи още един новак с 4:1

След като преди седмица победи с 4:1 при гостуването си на, през днешния ден реализира нов триумф със същия резултат против различен дилетант -, в дуел от третия кръг на Серия “А”.

Гостите имаха повече положения за гол в срещата, само че все пак самите те позволиха четири попадения. В 19-ата минута откри резултата в интерес на “неровердите” посредством удар по земя. В 49-ата техният противник получи правото да извърши дузпа след фаул на Меди Бурабия против. пък я трансформира в гол. Едва девет минути по-късно обаче Сасуоло също си завоюва дузпа след игра с ръка на, а беше прецизен от бялата точка. В 85-ата минута нападателят беше изведен самичък против вратаря и означи втория си гол в мача, а крайното 4:1 оформи в добавеното време, възползвайки се от недоразумение в противниковата отбрана.
FINALE | 4-1

Seconda vittoria consecutiva per i neroverdi!!!! Grandi ragazzi!!!!!
— U.S. Sassuolo (@SassuoloUS) Така Сасуоло събра седем точки и поведе в класирането преди изиграването на останалите дуели от кръга. Кротоне пък остава закотвен на последното място без актив след третата си поредна загуба. Серия А 3 кръг, събота 3 октомври  Сасуоло 4:1краен резулат  Кротоне