След като преди седмица Манчестър Сити спечели Къмюнити Шийлд, днес

...

Манчестър Сити смаза Уест Хям като гост

След като преди седмица Манчестър Сити завоюва " Къмюнити Шийлд ", през днешния ден първенците стартираха сполучливо и новия сезон в Премиър лийг, побеждавайки с 5:0 като посетител Уест Хям, съобщи Спортал.

Без да блестят първоначално, " жителите " постепененно набраха скорост и разгромиха своя противник след попадения на Габриел Жезус(25'), хеттрик на Рахийм Стърлинг (51', 75', 90') и попадение на Серхио Агуеро(86') от дузпа. Така първенците дадоха отговор на вчерашната победа на Ливърпул, който надви с 4:1 над Норич Сити.

Двубоят бе исторически от позиция на обстоятелството, че за първи път в Премиър лийг ВАР влезе в дейна приложимост. В 54-тата минута гол на Жезус бе анулиран поради доста тънка засада на Стърлинг, а в 76-ата минута ВАР прегледа и попадението на самия Стърлинг, което в последна сметка бе зачетено.
Източник: fakti.bg