След като победи последователно Реал Мадрид и Барселона и спечели

След като победи последователно Реал Мадрид и Барселона и спечели ...

Атлетик продължава с победите

След като победи последователно Реал Мадрид и Барселона и спечели Суперкупата на Испания, Атлетик (Билбао) продължава напред и в Купата на Испания. Тимът на Марселиньо успя трудно да отстрани третодивизионния Ибиса и да се класира за осминафиналите на турнира.

Баските спечелиха с 2:1 при гостуването си в курорта след гол на Унай Нунйес в 91-ата минута. Домакините поведоха с попадение на Хави Перес в 12-ата минута, а капитанът на съперника Раул Гарсия, който влезе в игра на почивката, изравни в 52-ата минута.

¡El Bilbao está en los 8vos de final de la Copa del Rey!

Athletic Club le ganó 2 a 1 al Ibiza. Arrancó perdiendo (Javi Pérez) pero en el segundo tiempo aparecieron Raúl García y Unai Nuñez para sellar la remontada
— El fútbol va con vos (@Relatoresconvos)
Попадението в края бе разочароващо за Ибиса, който изигра отличен мач и заслужаваше да стигне поне де продължения.
Снимки: ©Getty Images