След като изтегли част от войските си, Русия е обстрелвала

...
След като изтегли част от войските си, Русия е обстрелвала
Коментари Харесай

Украински области са без ток след обстрелване от руските терористи

След като изтегли част от войските си, Русия е обстрелвала някои от украинските инфраструктурни обекти с сериозно значение, оповестиха украински медии. Президентът на Украйна Володимир Зеленски разгласява видео от един от рашистките удари. 
 

 
Тази вечер се появиха известия, че в няколко области е имало отчасти спиране на електричеството. Информацията за проблеми с тока и водоподаването бе доказана и от политици от източноукраинската Харковска област, от която съветските елементи се изтеглиха през последните дни.
 
" Вследствие на удара в доста региони на града няма светлина. Поради тази причина в тези региони няма и вода - не работят помпите. Това е подло и цинично възмездие на съветския агресор за триумфите на нашата войска, в частност - в Харковска област ", написа в Телеграм кметът на град Харков Игор Терехов.
 

 
Сходни известия се появиха и от областите Суми, Днепропетровск, Полтава, Запорожие и Одеса, заяви УНИАН.
 
Председателят на регионалната военна администрация в Суми Дмитрий Живицки заяви, че в цялата област е спаднало елнапрежението в мрежата. " Препоръчвам да изключите електрическите принадлежности и друга битова техника, с цел да не с еповреди! Електрическата система остава нестабилна поради разрушенията, нанесени от вражеските бомбардировки. Възможни са офанзиви на руско-фашистките войски по енергийни обекти в Украйна ", написа той.
 

 
Живицки добави, че в Сумска област няма ток в 135 селища на Ахтирски регион. Съветникът в канцеларията на президента на Украйна Михаил Подоляк заяви, че е потърпевша Харковската ТЕЦ-5 - една от най-големите в страната.
 
 
 
 
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР