След като иранският флот предупреди, че е разположил своите леки

...
След като иранският флот предупреди, че е разположил своите леки
Коментари Харесай

Леки атакуващи подводници! Може ли иранският боен флот да потопи ударна група американски самолетоносачи

След като иранският флот предизвести, че е разположил своите леки атакуващи подводници от севернокорейски генезис за интервенции в Ормузкия пролив, най-много клас " Гадир “, който е създаден по лиценз въз основа на корейски планове и технологии, бяха повдигнати въпроси по отношение на способността на корабите да заплашват скъпите активи на Военноморски сили на Съединени американски щати в морето.

Данни от симулирани сражения с сходни дизелово-електрически машини разкриват, че дребните подводници постоянно съумяват да изненадат американската защита посредством характерни тактики за дегизировка по морското дъно, оповестява Military Watch Magazine.

Поради високата периодичност на ученията сред Кралския австралийски флот и Военноморски сили на Съединени американски щати, австралийските дизелово-електрически атакуващи подводници клас Collins са били изключително постоянно тествани против американски военни кораби и е обявено по време на ученията RIMPAC 2000, че са потопили две американски нуклеарни подводници и са се доближили рисково покрай USS Abraham Lincoln (най-големият самолетоносач в света). Въпреки че ученията са били планувани и американската група самолетоносачи е знаела, че австралийският транспортен съд се намира в избраната целева зона, те към момента не са съумели да го локализират.

Впоследствие, през 2001 година, по време на интервенция " Тандемна двигателна сила “, анализаторът Дерек Улнър оповестява, че транспортен съд клас Collins е потопил " два американски десантни кораба във води с дълбочина сред 70 и 80 метра, малко повече от дължината на самата подводница “. През октомври 2002 година подводници клас Collins " преследват и убиват “ американската нуклеарна подводница USS Olympia по време на учения покрай Хавай. Командирът на австралийската подводница отбелязва, че по-голямата скорост и ускоряване на по-големия американски транспортен съд не са били преимущество, тъй като " това просто значи, че вдигате повече звук, когато се движите по-бързо “.

През 2003 година се оповестява, че кораби от клас Collins са унищожили две нуклеарни подводници на Военноморски сили на Съединени американски щати и самолетоносач по време на симулирани сражения.

Десетилетната бойна история на Военноморски сили на Съединени американски щати против дизелово-електрически подводници демонстрира, че корабите, доставени на Иран от Северна Корея, биха могли да съставляват доста сериозна опасност за американските самолетоносачи, в това число десантни кораби, нуклеарни атакуващи подводници и самолетоносачи.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР