След като два часа народните представители дебатираха по двата законопроекта

...
След като два часа народните представители дебатираха по двата законопроекта
Коментари Харесай

Парламентарно джафкане по увехнали идеи за дерогацията

След като два часа народните представители дебатираха по двата законопроекта за преустановяване на режима на дерогация за съветския нефт, употребена от " Лукойл Нефтохим ", и двата текста бяха оттеглени. Това стана ясно от думите на Росен Желязков тъкмо откакто депутатите бяха в 15-минутна отмора, след което трябваше да се състои гласуването.

Оказа се обаче, че депутатите би трябвало да гласоподават оттеглени законопроекти за дерогацията .

Единият законопроект бе на ПП/ДБ и предвиждаше период за преустановяване на дерогацията 1 март 2024 година Вторият законопроект бе на Делян Добрев, който към този момент за четвърти път тази година предлага прекратяването й незабавно - в тази ситуация и този път от 1 януари 2024 година

Последното и следващо свое предложение (по което пленарна зала към този момент се е изказвала) Делян Добрев внесе с моралната поддръжка на ръководителя на ПГ на Движение за права и свободи Делян Добрев, като допълнение на абсурда в сглобката в пленарна зала поради уволнението на шефа на " Пирогов " от здравния министър Христо Хинков.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР