След като днес Португалия записа разгромна победа с 6:1 над

...

Това са най-резултатните 1/8-финали в историята на световните първенства

След като през днешния ден Португалия записа разгромна победа с 6:1 над Швейцария в последния 1/8-финал на Световното състезание в Катар, към този момент е ясно, че това са най-резултатните осминафинали в историята на Мондиалите. На тази фаза на тазгодишното първество паднаха общо 28 гола в постоянните времена на мачовете. Това е най-големият брой голове откогато етапа с осминафинали стана част от международните шампионати през 1986 година.

Освен седемте попадения в дуела сред Португалия и Швейцария, много голове паднаха и в мачовете Бразилия - Южна Корея (5), Нидерландия - Съединени американски щати (4) и Франция - Полша (4). Единственият мач без попадения в постоянните 90 минути пък бе по-рано през днешния ден сред Мароко и Испания, който приключи 0:0 и бе решен след осъществяване на дузпи.

Снимки: Imago