След като 100% от гласовете бяха преброени, предсрочните избори в

...
След като 100% от гласовете бяха преброени, предсрочните избори в
Коментари Харесай

„Народната партия” печели предсрочните парламентарни избори в Испания

След като 100% от гласовете бяха преброени, предварителните избори в Испания доведоха до фрагментарен резултат, който ще докара до седмици, в случай че не и месеци, на опити за подписване на покупко-продажби.

Макар че „ Народната партия”, водена от Алберто Нуньес Фейхоо, завоюва най-вече места на изборите, 136-те мандата на партията няма да са задоволителни, с цел да смъкна от власт социалистите на Педро Санчес. Дори и с 33-те места на Вокс, двете партии няма да съумеят да доближат 176-те места, нужни за болшинство в испанския парламент. Резултатите са в внезапен контрастност с прогнозите на социолозите за тези предварителни парламентарни избори.

Вместо това на тези предварителни избори Санчес още веднъж потвърди, че е един от най-устойчивите политици в Европа. Със 122-те места на социалистите - леко нарастване по отношение на 120-те места, извоювани на последните избори - и 31-те места на Сумар, левият блок може да успее да събере задоволително поддръжка през идващите месеци, с цел да вземе властта. В противоположен случай Испания още веднъж ще би трябвало да отиде на избори.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР