След късен обрат Атлетик Билбао надви Атлетико Мадрид с 1:2

...

Късен обрат за 4 минути обърка плановете на Атлетико за финал с Реал!

След късен поврат Атлетик Билбао надделя Атлетико Мадрид с 1:2 и ще играе край против за Суперкупата на Испания. Баските объркаха проектите на " дюшекчиите " за мадридско дерби в заключителните минути на срещата, когато означиха две попадения за успеха.
В 62-ата минута Унай Симон си означи автогол и даде задатък на Атлетико в резултата. В 77-ата Билбао стигна до изравнителен гол, откакто Икер Муниаин откри Йерай Алварес, а той се разписа в мрежата на " дюшекчиите ".
Само четири минути по-късно Билбао вкара и втори гол, осъществен от 19-годишния Нико Уилямс. В самия завършек на срещата Хосе Хименес извърши брутално нарушаване, влизайки с бутонките си в главата на съперник, за което получи пряк червен картон.
Финалът сред Билбао и Реал ще се изиграе в неделя (16 януари).
Източник: sportlive.bg