След изключително слаба и без идейна игра Академик загуби от

...

Тити бие реферите в СИЛА, Левски отупа Академик

След извънредно слаба и без идейна игра Академик загуби от Левски с 69:83 (20:14, 22:22, 13:27) мача посред им от 9 кръг на НБЛ. Двубоят в зала СИЛА ще се запомни с хашлашкото държане на Константин Папазов. Босът на " сините " предизвика непрекъснато реферите, а на полувремето опита да влезе и във физическа разпра с тях, та се наложи интервенция на защитата.

Домакините имаха преимущество единствено в първата четвърт. До почивката двата отбора бяха равностойни. След почивката обаче столичани разрешиха в коша си единствено 27 точки, колкото вкараха в третата четвърт.

За домакините Омар Крайем приключи с 26 точки

С 20 точки за триумфа се отличи Алън Арнет, който добави и по 6 битки и асистенции. С 18 точки  и 10 битки се отличи Джон Флорвиъс, а с дабъл-дабъл се регистрира и Златин Георгиев – 13 точки и също толкоз битки. С 11 точки се включи Асен Великов.

Левски остава с актив 5-3, а пловдивчани имат единствено един триумф от осем мача.
Източник: marica.bg