След два месеца, прекарани в ареста, прокуратурата сама предложи бизнесменът

...
След два месеца, прекарани в ареста, прокуратурата сама предложи бизнесменът
Коментари Харесай

Прокуратурата сама поиска Вълка да излезе от ареста

След два месеца, прекарани в ареста, прокуратурата сама предложи предприемачът Румен Гайтански-Вълка да го напусне. Причината - обвиняването се съгласи с тезата на отбраната, че здравословнотосъстояние на предприемача, апетитен за непосредствен до Ахмед Доган, е влошено.

Софийски градски съд го освободи против гаранцияот250 хиляди лева

Прокуратурата се стимулира с това, че от разпити на очевидци и претърсвания на адреси, са събрани задоволително доказателства против Гайтански.

Вълка се проверява за изтеглен заем от Българската банка за развиване (ББР) на стойност 148.5 милиона.
 Прокуратурата сама изиска Вълка да излезе от ареста Снимка: Документи по делото против Гайтански/ Българска телеграфна агенция
Случаят е от близо три години, а един път към този момент делото бешепрекратено. Кредитът е теглен през 2019 година

Прокуратурата повдигна обвинявания против трима души по делото за заема от ББР. Освен Вълка, измежду тях е и някогашният шеф на банката Стоян Мавродиев, който е разгласен за общодържавно търсене. Третият е Иван Георгиев, представител на компанията “Роудуей кънстракшън ”, която е взела заема.

Проверява се и дали със сумата е билопогасено обвързване на Топлоелектрическа централа „ Варна “, чийто мажоритарен притежател Пълният надзор върху електроцентралата се върна при някогашния ѝ притежател Данаил Папазов. Това по-късно стана и причина Доган да бъде изгонен от летните си сараи в парк " Росенец " и от имението си в столичния кв. " Бояна ".

 Снимка: Данаил Папазов/ Архив
Снимка: Данаил Папазов/ Архив
Комисията за противопоставяне на корупцията (КПК) внезапно възобнови следствието си по случая поради “предположение за това, че саизвършени престъпления, които са довели до доста ощетяване на ББР ”. Това се случва на фона накоято докара до разединение в партията.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР