След доброто начало на сезона в Ла Лига и победата

...

"Реал" направи втора поредна грешка в Ла Лига

След положителното начало на сезона в Ла Лига и успеха като посетител в първия кръг над " Селта ", " Реал " (Мадрид) позволи втора поредна неверна стъпка и в мач от третия кръг приключи 2:2 като посетител на " Виляреал ".

Тимът на Зинедин Зидан изигра следващия си неуверен мач и се избави от загуба в последните минути, когато прецизен беше Гарет Бейл. Уелсецът означи и двете попадения за " Реал ".

" Виляреал " откри още в 12-ата минута след попадение на Морено, а в добавеното време на първата част Бейл изравни. Той се разписа след подаване на Даниел Карвахал. Това беше и единственият прецизен удар за " Реал " преди почивката.

През втората част домакините нанесоха още един удар, като в 74-ата минута Гомес вкара втори гол, извеждайки " Виляреал " напред. Така се стигна до 86-ата минута, когато Бейл се разписа след асистенция на Лука Модрич.

CLASIFICACIÓN | ¡El @Atleti es líder de #LaLigaSantander con 9 puntos de 9 posibles! pic.twitter.com/ANDzmf1BbB
— LaLiga (@LaLiga) September 1, 2019

В края на срещата уелсецът беше изпъден поради втори жълт картон.

След три кръга от началото на сезона водач в Ла Лига е " Атлетико " (Мадрид). " Дюшекчиите " взеха трета поредна победа, този път с 3:2 над " Ейбар ", това бяха и първите два гола, които отборът на Диего Симеоне получи през сезона.

В таблицата следват " Севиля " и " Атлетико " с по 7 точки. " Реал " е пети с пет, а " Барселона " заема осмото място с актив от 4 точки.
Източник: dnevnik.bg