След блестящия старт на сезона все по-често губи точки. Този

...

Евертън отново загуби точки

След блестящия старт на сезона все по-често губи точки. Този път това се случи на " ", където тимът на приключи 1:1 против.

Домакините започнаха чудесно и поведоха в третата минута, когато Роби Брейди се разписа с удар от отдалеченост. " Карамелите " усъвършенстваха играта си след първия половин час. Тогава се контузи и след промяната му Анчелоти промени схемата на игра.

Изравняването пристигна в самия завършек на първата част. Голмайсторът на Висшата лига означи 11-ото си попадение за тази акция. И двата тима имаха шансове да стигнат до успеха, само че отлични намеси на и предотвратиха нов гол.

No clean sheet since the opening day of the season
Four points from their last six games
Richarlison hasn't scored in the PL since September

Carlo Ancelotti's Everton are struggling
— ESPN FC (@ESPNFC)
Евертън е седми в класирането, само че несъмнено ще се окаже по-надолу след изиграването на другите мачове от кръга. Бърнли остана в зоната на изпадащите с актив от 6 точки.

Премиър лийг 11 кръг, събота 5 декември  Бърнли 1:1краен резулат  Евертън