Славия завърши наравно 0:0 у дома срещу Ботев (Пловдив) в

...

Славия и Ботев не си вкараха в дъжда

Славия приключи наедно 0:0 вкъщи против Ботев (Пловдив) в финален мач от 27-ия кръг в Първа лига.

Под проливния дъжд над София домакините имаха териториално преимущество. Още в петата минута Емил Стоев беше изведен в наказателното поле на гостите, само че Хидайет Ханкич избави вратата си от попадение. Броени секунди по-късно Кристиан Добрев засече центриране, само че прати топката право в стража на пловдивчани, предава БНР.

В десетата минута Тони Тасев шутира от директен свободен удар, само че изпрати топката над вратата на Ботев. Пет минути по-късно Антоан Бароан направи пропуск, пращайки кълбото настрана от вратата на " белите ".

По-добрата игра на домакините продължи и в 39-ата минута Добрев проби отдясно и подаде за капитана Галин Иванов, само че неговият изстрел мина над вратата на " канарчетата ".

Славия стартира по-силно и през второто полувреме, като пет минути след началото му Галин Иванов навлезе в наказателното поле на " жълто-черните " и стреля, само че топката мина около гредата.

След час игра Дилан Мертенс получи късмет да шутира от границата на наказателното поле, само че националът Светослав Вуцов внимаваше и избави подлия изстрел на бранителя.

В 68-ата минута Славия още веднъж беше близо реализирането на гол, само че Тони Тасев и Емил Стоев не съумяха да засекат остро подаване във вратарското поле на Кристиан Добрев и защитата на тима от Пловдив почисти топката.

Девет минути преди края на постоянното време рисков удар на Абдулайе Траоре беше избавен от Вуцов.

След това тъждество Славия заема седма позиция в класирането, до момента в който Ботев е на десето място в Първа лига.

Славия - Ботев (Пловдив) 0:0

Славия:  Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Натан Гасама,Людовик Соарес, Велко Йеленкович, Галин Иванов, Кристиян Стоянов (83-Чунг До), Тони Тасев, Кристиан Добрев (68-Ахмед Ахмедов), Емил Стоев

Ботев (Пловдив):  Хидайет Ханкич, Па Конате, Дилан Мартенс (80-Красиан Колев), Антоан Бароан (69-Амаду Думбоуя), Джеймс Етоо, Самюел Супрайен, Абдулайе Траоре (90-Мартин Секулич), Точукву Ннади, Джаспър ван Хертъм, Уме Емануел, Роберто Пунчец
Източник: petel.bg