„Славия“ запази шансовете си за класиране в първата шестица, след

...

Славия уби фантазиите на Ботев/Враца/ за класиране в Топ 6

„ Славия “ резервира възможностите си за класиране в първата шестица, откакто надигра с 3:1 „ Ботев “ във Враца в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Така белите сложиха завършек на фантазиите на домакините за класиране в Топ 6.
„ Ботев “ откри резултата с гол на Венцислав Керчев в 6-ата минута, а по-късно пропуснаха още няколко положения за втори гол. Белите изравниха посредством Радослав Кирилов в 38-ата минута.
След почивката „ Славия “ надигра своя конкурент и с две попадения на Цветелин Чунчуков и Владислав Узунов стигнаха до трите точки.
Само преди три дни белите биха различен отбор от Първа лига след поврат. Тогава футболистите на Загорчич губеха с 2:1 от моряците, само че в последна сметка завоюваха срещата с 3:2.
Двубоят се игра при извънредно тежки условия поради падналия изобилен сняг и минусовите температури.
Домакините можеха да открият резултата още в 48-ата секунда. Домовчийски изпревари Велковски и опита да засече от два метра рисково центриране отляво, само че не съумя. Топката се удари в крайници на белия защитник и се насочи към вратата на Славия. Стергиакис обаче внимаваше и мазета в корнер.
Шест минути по-късно Ботев стигна до гол. Апостолов центрира от фаул към Керечв, който разстреля от упор с глава Стергиакис за 1:0.
В 14-ата минута Даниел Генов насочи изстрел отвън наказателното поле, Стергиакис мазета, Тейнур Марем опита да върне с глава към гръцкия пазач, само че не го направи по най-хубавия метод и се наложи топката да бъде избита в корнер.
Седем минути по-късно „ Славия “ сътвори отлична опция, посредством която да изравни. Ради Кирилов направи двойно подаване със собствен съотборник и шутира по земя от 12-13 метра. Вратарят на врачани Костов мазета топката, която макар неговата интервенция се насочи към долния ляв ъгъл, само че в последна сметка излезе в корнер на сантиметри около гредата.
След половин час игра "Ботев " бе покрай второ попадение. Генов центрира чудесно към Домовчийски, който засече подаването, само че Стергиакис някак избави шута от два метра на врачанския нападател. В 33-ата минута "Ботев " съумя да вкара топката в мрежата след добра многоходова офанзива и шут на Даниел Генов, само че голът не бе зачетен поради засада на Валери Домовчйски.
Пет минути по-късно „ Славия “ изравни. Ради Кирилов получи пас малко след центъра на терена, преодоля с дрибъл няколко бранители в зелено и след шут по земя от 17 метра не остави късмет на Костов за 1:1.
В началото на втората част играта бе равностойна и със доста по-малко забавни обстановки пред двете порти спрямо първото полувреме. В 60-ата минута Тасевски изведе Ради Кирилов, само че защитник на домакините блокира шута на белия нападател. Малко по-късно Янис Карабельов опита да изненада врачанския пазач след параболичен удар с глава, който обаче излезе над напречната греда.
По-добрата игра на белите през втората част бе материализирана в 78-ата минута. Тогава Димитър Велковски откри непокрития Чунчуков и таранът на „ Славия “ с шут от 3-4 метра вкара за 2:1.
Малко по-късно, в 86-ата минута, гостите шокираха своя конкурент за трети път. Славчо Шоколаров центрира от фаул към непокрития Владислав Узунов, който си спря топката и с диагонален шут я прати в долния ляв ъгъл на домакинската врата за 3:1.

„ Ботев “ – „ Славия “ 1:3

1:0 Венцислав Керчев 6
1:1 Радослав Кирилов 38
1:2 Цветелин Чунчуков 78
1:3 Владислав Узунов 86

Стартови сформира:
„ Ботев “: 33. Костов, 11. Васев, 30. Домовчийски, 37. Керчев, 7. Вълчев, 9. Генов, 4. Тур, 19. Михайлов, 18. Миланов, 88. Апостолов, 10. Атанасов
„ Славия “: 32. Стергиакис, 3. Марем, 15. Станисавлевич, 38. Гамаков, 19. Велковски, 37. Ашковски, 8. Шоколаров, 10. Карабельов, 11. Кирилов, 14. Тасевски, 9. Чунчуков
Източник: bulnews.bg