Славия загуби с 2:3 от Хайдук Сплит в среща-реванш от

...

"Хайдук" отново излъга "Славия", "белите" се сбогуват с Лига Европа

" Славия " загуби с 2:3 от " Хайдук " Сплит в среща-реванш от втория прелиминарен кръг на Лига Европа. Така, с общ резултат 2:4 (0:1 в първия двубой), хърватите не престават напред в шампионата.

На Националния стадион " Васил Левски " " белите " на два пъти допускаха гол, само че по-късно успяваха да изравнят. В последните минути обаче " Хайдук " нанесе своя удар.
" Славия " не съумя да удържи " Хайдук " Сплит "Белите " с минимална загуба като посетител
Гостите поведоха в 24-ата минута, когато резервата Станко Юрич се разписа с глава. Това бе първото положително състояние пред състава състава на " Хайдук ".

" Славия " изравни в самия завършек на полувремето. Янис Карабельов бе фаулиран на границата на наказателното поле, а Галин Иванов осъществя отсъдената дузпа.

В началото на втората част " белите " бяха по-активни, само че противникът им пръв стигна до второ попадение. В 55-ата минута Владислав Узунов игра с ръка в пеналта и капитанът на гостите Мийо Чакташ означи от бялата точка.

Българският отбор не се съобщи и възвърне равенството четвърт час по-късно. Шоколаров стреля, ударът му бе блокиран, а при добавката Йомов прати топката в мрежата.

" Хайдук " обаче нанесе своя удар в 87-ата минута, когато Чакташ, с втория си гол в мача, оформи крайния резултат.

" Славия ": Стергиакис, Велковски, Гамаков, Станисавлевич, Мартинов, Карабельов, Узунов, Иванов, Цветанов, Йомов, Чунчуков

" Хайдук ": Любич, Фомичов, Лопес, Микулич, Юранович, Беширович (6- Юрич), Бари, Цакташ, Гюрчо, Башич, Саид
Източник: btvnovinite.bg