Славия успя да измъкне точка от гостуването си на Берое

...

Славия успя да измъкне ценна точка срещу Берое

Славия съумя да измъкне точка от гостуването си на Берое в Стара Загора след тъждество 1:1 под Аязмото. Тимът на Димитър Димитров поведе през първата част посредством Гаюс Макута. През втората част обаче заралии останаха с човек по-малко след червен картон на Крум Стоянов. Малко преди края на постоянното време Ивайло Димитров - Косъма донесе точка на столичани с гол от дузпа.

Старозагорци започнаха по-активно дуела. Още в 3-ата минута Еривалдо получи хубаво подаване от Крум Стоянов в наказателното поле, само че прати топката над вратата.

В 12-ата минута Берое излезе напред в резултата. След центриране на първа греда топката бе продължена към Макута, който бе оставен непокрит и я засече във вратата на Вуцов от близко.

В 17-ата минута Сораков приключи офанзива на Славия с изстрел около вратата на Ганев. В 23-ата минута Радослав Кирилов стреля рисково от воле към вратата на старозагорци, само че топката мина над вратата на Ганев. В 33-ата минута Гнадри блокира удар на Александър Цветков, който халфът на Берое насочи след груба неточност в отбраната на Славия. В 39-ата минута Мартин Камбуров пропусна да се разпише във вратата на Вуцов, а по-късно получи и жълт картон, откакто наруши разпоредбите против стража на Славия.

В края на първата част Крум Стоянов получи жълт картон за нарушаване против Петър Патев.

На старта на втората част Еривалдо бе сменен от Ибрахима Конте. В 48-ата минута Крум Стоянов центрира в наказателното поле, само че право в ръцете на Светослав Вуцов.

В 57-ата минута Генадий Ганев избави удар на Мартин Сораков. Малко по-късно Цветков прати топката над вратата след пас на Крум Стоянов. В 66-ата минута Лебон остана самичък против Вуцов, само че младият пазач на " белите " избави.

В 68-ата минута Берое остана с човек по-малко, откакто Крум Стоянов получи втори жълт картон за нарушаване против Калоян Кръстев.

Александър Василев размени Кийлън Лебон в 70-ата минута след изгонването на Стоянов. В 75-ата минута Дарко Тасевски центрира в наказателното поле от директен свободен удар, само че Макрилос прати топката в навън, откакто я получи с подаване с пета на Емил Стоев.

В 80-ата минута Конте стреля от отдалеченост, само че право в ръцете на Вуцов. Малко по-късно Вълчев получи картон за нарушаване против Конте, а гневният треньор на гостите Димитър Димитров-Херо също получи жълт картон от Кабаков.

В 84-ата минута Конте си отвори пространство с финт, само че ударът му бе блокиран. Секунди по-късно още веднъж Конте стреля от границата на наказателното поле, само че Вуцов избави. Две минути по-късно Теди Мезаг пък не разреши на Калоян Кръстев да вкара. Секунди по-късно Славия получи дузпа за игра с ръка на Фуртадо. Зад топката застана Ивайло Димитров, който я прати във вратата на Ганев.
Източник: fakti.bg